Przeskocz do treści

Jest to program kardiologiczny, który finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Kierowany jest do osób zdrowych, u których nie zostały dotychczas rozpoznane choroby sercowo - naczyniowe i które w okresie ostatnich pięciu lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia Czytaj dalej... "Program profilaktyki chorób układu krążenia:"

Przychodnia Zdrowia zakończyła z sukcesem realizację programu "Profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu". W programie zostało przebadanych 100 osób, z których 6 trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w celu pogłębienia diagnostyki i wykonania badań specjalistycznych.

Wszyscy pacjenci, którzy brali udział w programie zostali przebadani pod kątem ryzyka wystąpienia chorób naczyń mózgowych w szczególności udarów mózgu.

Przychodnia Zdrowia zaprasza do udziału w programie realizowanym przy współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie ,,Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej osób z licznymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego na obszarze województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego (KORDIAN) Czytaj dalej... "Profilaktyka miażdżycy tętnic i chorób serca poprzez edukację i badania genetyczne w kierunku hipercholesterolemii rodzinnej (KORDIAN)"

Miło nam Państwa poinformować, że nasza Przychodnia Zdrowia po raz kolejny została zakwalifikowana do udziału w realizowanym przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie programie profilaktyki Chorób Naczyń Mózgowych.

Głównym celem Programu jest profilaktyka i wczesne rozpoznanie objawów chorób naczyń mózgowych Czytaj dalej... "Program profilaktyka chorób naczyń mózgowych szansą na długie życie w zdrowiu"

Programy profilaktyczne kierowane do kobiet, które są finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ):

  • Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia) – adresowany jest do kobiet w wieku 25 – 59 lat, które nie miały m.in. wykonanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat,

  • Program profilaktyki raka piersi (mammografia) – adresowany jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat, które nie miały m.in wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat,

  • Program badań prenatalnych – adresowany jest do kobiet w ciąży, w wieku powyżej 35 lat, u których m.in stwierdzono w czasie ciąży nieprawidłowy wynik badania USG lub badań biochemicznych.

Czytaj dalej... "Profilaktyczne badania w populacji osób dorosłych, finansowane ze środków publicznych"