Przeskocz do treści

Potwierdzamy profil zaufany

Informujemy, iż Przychodnia Zdrowia nadal potwierdza w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profil zaufany osobom będącym naszymi pacjentami. Aby założyć profil zaufany należy wejść na stronę https://pz.gov.pl, wypełnić wniosek (imię, nazwisko, Pesel, adres e-mail, numer telefonu) i potwierdzić go w Punkcie Potwierdzającym, czyli w naszej Przychodni.

Dzięki profilowi zaufanemu istnieje możliwość zalogowania się do Internetowego Konta Pacjenta,

pacjent.gov.pl

czyli bezpłatnej aplikacji internetowej gdzie można sprawdzić informacje dotyczące swojej dokumentacji medycznej tj.: e-recept, historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, danych medycznych swoich dzieci (do 18 roku życia), zwolnień lekarskich, e-skierowań. Poprzez IKP można zapisać się na szczepienie p/c COVID-19, a potem pobrać z tej strony Unijny Certyfikat COVID-19, który potwierdzi to szczepienie.

W przypadku aktywowania Internetowego Konta Pacjenta (IKP) zwracamy się z prośbą o udzielenie Przychodni Zdrowia w Krzczonowie zgodny na dostęp do Państwa dokumentacji medycznej. Można to zrobić logując się do IKP i wchodząc do zakładki „Uprawnienia”.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do Przychodni Zdrowia w Krzczonowie w celu potwierdzenia profilu zaufanego, a następnie aktywowania Internetowego Konta Pacjenta.